تاریخ 1399/11/08
بازدید 313 نفر

همان‌طور که احتمالا می‌دانید لیسپ‌ها دارای انواع متفاوتی می‌باشند که در ادامه با انواع آن‌ها و مدل‌های مختلف آن‌ها آشنا خواهید شد و ما به مواردی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد که امیدواریم برای شما مفید واقع شود:

لیسپ در اتوکد مربوط به متن

از لیسپ‌های مرتبط به متن می‌توان به  انواع لیسپ های مرتب سازی و قالب بندی متن و یا  لیسپ های محاسباتی بر روی متن های عددی و یا لیسپ در اتوکد مرتبط به  کپی و تکثیر اندیسدار متن ها و یا شمارش متن  و  تراز کردن متن بر روی منحنی ها و خطوط  و همچنین لیسپ‌های مربوط به  نامگذاری خطوط اشاره کرد.

لیسپ‌های مربوط به محاسبات

می‌توان از لیسپ‌های مرتبط به محاسبات می‌توان به انواع لیسپ های محاسبه مساحت، محیط و طول و برچسب زنی مساحت و برای چندین آبجکت تنها با چند کلیک و محاسبه طول هر لایه و یا محاسبه طول محیطی آبجکت های متصل به هم و یا  محاسبه طول تجمیعی چندین خط اشاره نمود.

لیسپ های  مربوط به گزارش گیری

از دیگر لیسپ‌های ارائه شده می‌توان به گزارش کامل از لایه ها خروجی گرفتن از لیست نقاط در فایل متنی گزارش گیری از بلوک ها اشاره کرد.

لیسپ در اتوکد مربوط به  ترسیم و طراحی

از انواع دیگر لیسپ در اتوکد می‌توان به لیسپ‌های ترسیم اشکال فراکتالی ،افست های دوطرفه و از خطوط رسم پایپ رسم جدول رسم پروفیل مقطع مربعی و دایره ای رسم ساعت دیجیتالی متحرک در اتوکد برش آبجکت های متصل دقیقاً از محدوده مورد نظر رسم دایره محاطی از آبجکت های انتخابی  اشاره کرد.

لیسپ های مربوط به  ورودی و خروجی

از دیگر  انواع لیسپ های خروجی گرفتن می‌توان از نقاط ترسیمی در فایل های متنی و CSV لیسپ های بارگذاری اطلاعات از فایلهای متنی و اکسل اشاره کرد.

X
مشاوره رایگان